Temiz ve  kolay söküm için bir kova ılık su ile içerisine bir miktar kağıt tutkalında ilave edildikten sonra tüylü fırça veye tüylü tost boya rulosuyla kağıddın üzerini ıslatarak suyun değmedigiyer kalmayacak şekilde ıslatılır.suyla uygulaması tamamlandık tan sonra 15 ile 20 dakika bir zamandan sonra kagıt söküm aşamasına geldikten sonra duvarın alt sübürgelik üstünden ek birleşim yerini bulara sökümüme sübürgelik üstünden başlayınız.

NOT.Söküm esnasında kagıtı hızla ve birden bire çekerek ve yukardan kastırarak kaldırmayınız. Yanlış sökümlerde duvarların zeminini bozulur duvarlarda tamirat işleri çıkabilir.Şayet ilk su ıslatımın da söküm yetersizkalabilir.İkincibir kez suyla tekrar ıslatınız.

NOT.Söküm esnasında suyla duvarın ıslatımı sonrası sökümiçin bekletildiği zaman içerizinde kapı.pencerelerin kapalı olması kağıdın daha çabuk yumuşamasına yardımcı olurur.

Söküm aşaması tamamlandık tan sonra yenibir kaplama için duvar daki boya ve zemin hasarları için mutlaka alçı tamiratı ve zımparasının yapılmasını öneriyoruz.

NOT. Söküm sonrası Yeni duvar kaplaması için önerilenleri mutlaka yapınız.İNCE desenli kağıt kaplamalarında zemin düzeltmeleri ÇOK ve ÇOK önemlidir. söküm sonrası eski kaplamanın duvarda hasarlar ve pütürler bırakabilr ve eski boyasını kaldırabilir. Buşekildeki zeminlere uygulama yapılması doğru deyildir.ZIMPARA ve saten alçısı ile tamiratların yapılması ve tamiri yapılmış olan yerlerin üzerinede kağıt tutkalı ıslatılıp tamirlerin üzerine satar yerine uygulanmalıdır.

NOT. İNCE desenli uygulamalarda zemin temiz olmadığı taktirde.Uygulama sonrası karşılaşacağınız sonuçlar. Alttaki pütürlü ve tamiri yapılmayan yerlerin tamamını uygulama sonrası kaplamanın dışından barizbir şekilde kotü ve bilinçsiz bir uygulama olarak görebilirsiniz.